Są takie książki, które mogłyby trwać, a ich urok wcale się nie kończy. Serie powieści pozwalają nam dłużej cieszyć się poszczególnymi bohaterami. Chyba nie ma żadnej taki serii, która trwałaby tak długo jak ta, opowiadająca o pewnym samotnym mężczyźnie, przemierzającym Stany Zjednoczone bez wyraźnego celu. Tak, oczywiście jest tu mowa o Jacku Reacherze. Autorem sukcesu tego bohatera jest Lee Child. W 2021 roku autor postanowił na nowo przypomnieć o sobie i o Reacherze. Oto najnowsza powieść Strażnik. Jack Reacher z Tania Książka, którą Lee Child napisał razem ze swoim bratem. Może warto sobie przy tej przypomnieć o czym opowiadał tom poprzedni.

“Zgodnie z planem”

Jack Reacher jak zwykle podróżował autobusem. Podczas przerwy w podróży, przez całkowity przypadek postanowił pomóc starszemu mężczyźnie. Poradził sobie z grupą zwykłych rzezimieszków, ale…no znowu wpakował się w kłopoty. Okazało się bowiem, że owy starszy mężczyzna jest dłużny groźnym przestępcom całkiem dużą ilość pieniędzy. Dzięki temu, że Reacher mu pomógł, sam stał się wrogiem numer jeden. Gang albański i drugi – ukraiński chcą się teraz zemścić. Bohater będzie musiał na nowo zostać na dłużej w mieście, aby wyjaśnić wszystkie sprawy. W ten oto sposób znajdzie się on pomiędzy groźnymi gangsterami, lichwiarzami i innymi niebezpiecznymi osobami. Czy Jack Reacher będzie w stanie poradzić sobie z kolejnymi osobami. Całkiem możliwe, że pomoże mu pewna kelnerka, która udaje, iż nic nie wie, ale właściwie to jest cennym źródłem wiedzy.

“Strażnik”

A miała to być tylko jedna kawa na stacji benzynowej. Tak naprawdę to Reacher miał się już zbierać, aby wsiąść do autobusu, ale jak miał tu nie pomóc temu młodemu mężczyźnie, kiedy tylu osiłków chciało spuścić mu łomot. W ten oto sposób na drodze głównego bohatera staje Rusty Rutherford – uzdolniony informatyk. Mieszkańcy miasteczka oskarżają Rusty’ego o to, że ten doprowadził do paraliżu w sieci. Doszło bowiem do dziwnego, cyber ataku. Wszyscy są przekonani, że dokonał tego informatyk, ale ten się wszystkiego wypiera. Reacher postanawia wesprzeć swojego znajomego, który nawet nie wie, że wie aż tyle. Przez to właśnie pewien bardzo groźny człowiek wziął go na swój cel. Chce go wykorzystać do swoich celów. Tylko, że teraz Rusty ma zapewnioną ochronę. Do akcji wkracza Reacher, który na pewno będzie chciał znaleźć winnego cyber ataku. Czy Jack Reacher wyjaśni o co w tym wszystkim chodzi? Czas na to, aby poznać nowe przygody ulubionego bohatera.